اخبار و مقالات
دسته بندی اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 306  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 376   |   تاریخ درج: شنبه, شهريور 03, 1397   |   ساعت: 12:00 ق.ظ

 

استارت آپ ویکند چیست؟

استارت‌آپ ویکند (Startup Weekend) یک رویداد جهانی در زمینه کارآفرینی است که معمولا در انتهای هفته طی سه روز برگزار می‌شود. 


در این رویداد ابتدا شرکت کنندگان ایده‌های خود را در عرض شصت ثانیه بیان می‌کنند، سپس ایده‌های برتر انتخاب می‌شوند. صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز می‌کنند. البته داشتن ایده برای همه شرکت کنندگان الزامی نیست، این افراد می‌توانند در تیم‌های دیگر قرار بگیرند. این گروه‌ها با امکاناتی که در اختیارشان دارند شروع به اجرایی کردن ایده خود می‌کنند. در طول این مدت افرادی به عنوان مربی که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص هستند و یا سابقه ایجاد استارت‌آپ را دارند، گروه‌ها را در راستای اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی می‌کنند. در این میان، کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت نیز برگزار می‌شود. در نهایت ایده‌هایی که روی آن‌ها کار شده، در حضور داوران ارائه داده می‌شوند. در هر استارت‌آپ ویکند معمولا سرمایه‌گذارانی حضور دارند تا با توجه به پتانسیل برخی از ایده‌ها، روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. 

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
رویداد استارت‌آپی گردشگری استان آذربایجان شرقی «سلام گردشگری»
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟