اخبار و مقالات
دسته بندی اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 345  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 374   |   تاریخ درج: دوشنبه, شهريور 26, 1397   |   ساعت: 12:00 ق.ظ

 

گفتگو با نادره مشهور، هم بنیانگذار ارک توریسم


سلام. لطفا خودتونو معرفی کنین و از ایده و کسب و کار نوپای خود برامون بگین.

سلام، ممنون از حسن توجه شما، نادره مشهور هستم، هم بنیان گذار وب سایت ارک توریسم. "ارک توریسم" بستری برای تولید محتوا چند زبانه در حوزه گردشگری است، از اولین پست این وبسایتحدود 3 سال میگذرد اما حدود 6 ماه است که برای 5 زبانه کردن وب سایت تلاش میکنیم و تا کنون بخش انگلیسی ارک توریسم را به صورت آزمایشی راه اندازی کرده‌ایم. پروژه ارک توریسم در 4 فاز طراحی شده و بخش فعلی صرفا فاز 1 پروژه است و تصمیم داریم رونمایی نهایی از فاز 1را در آبان ماه 1397 انجام دهیم. برای ادامه کار ارک توریسم به صورت قانونی شرکت "بینش فراگیر ارک سفر" را ثبت نموده ایم و اکنون به عنوان شرکت نوآور در مرکز رشد دانشگاه تبریز مستقریم.

به نظرتون مهم ترین خلاقیت در کجای کار بوده؟

وب سایت ها بسیاری در این زمینه وجود دارد و این روزها کمتر کسب و کاری را میتوان یافت که رقیبی نداشته باشد، ما نیز صرفا تلاش کرده‌ایم با تولید محتوای منحصر به فرد و تخصصی برای وب سایت خود مزیت رقابتی ایجاد کنیم.

در زمان آغاز به کار روی پروژه، چه نگرانی هایی داشتین؟

در زمان آغاز کار همکاران بیشتری داشتیم اما هدف مشترک نداشتیم، به مرور زمان تعداد اعضای تیم کمتر شد و بعد از 3 سال یک تیم 4 نفره هستیم که با انگیزه و هدف مشترک تلاش می‌کنیم، اما هنوز دغدغه یافتن سرمایه گذار داریم، خود شرکت توانایی راه اندازی 3 فاز پروژه را به مرور زمان دارد اما برای راه اندازی فاز 4 پروژه مان احتیاج به سرمایه گذاری داریم.

چه امکاناتی در اختیارتون قرار گرفت که به شتاب دادن کارتون کمک کرد؟

تا کنون تا حدی بر پایه توان شخصی خودمان پیش رفته‌ایم، یک شرکت در حوزه فنی به وب سایت کمک می‌کند و مرکز رشد دانشگاه تبریز نیز فضای کار در اختیارمان گذاشته است.

10 سال دیگه به کجا خواهید رسید؟

به امید خدا 10 سال دیگر وب سایتی جامع و کم رقیب در حوزه تبلیغات گردشگری داخلی و خارجی خواهیم بود.

پیشنهاد و توصیه شما برای دوستانی که می خواهند در رویداد استارت‌آپی سلام گردشگری شرکت کنن چیه؟

پیشنهاد می‌کنم با مطالعه بیشتر در مورد استارت آپ های موفق گردشگری در دنیا با اطلاعات جامع تری در رویداد شرکت کنند و تلاش کنند پیش از رویداد تیمی مشخص داشته باشند و با آن تیم روی ایده خود کار کنند تا فرصت ها را در رویداد از دست ندهند. استارت آپ ویکندها محیطی خوب برای یادگیری و ایجاد ارتباطات هستند ، پیشنهاد میکنم برای استفاده هر چه بهتر از این فرصت تلاش کنند.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
رویداد استارت‌آپی گردشگری استان آذربایجان شرقی «سلام گردشگری»
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟